scroll

Svitla Smart Talk: Bare Metal Java

 

Werble proszę! Najnowsze wydarzenie Svitla Smart Talk tuż tuż i nie chcemy, żebyście je przegapili! Będziemy poruszać tematykę najnowszych zmian w JVM oraz w jaki sposób może sprawić, że sprzęt zbliżony do systemu operacyjnego będzie bardziej intuicyjny i szybszy.

JVM zyskał niechlubną reputację, jako mało przyjazny dla sprzętu dając “czerwone światło”, kiedy chodziło o budowanie baz danych, kolejek i innych rozwiązań, w których „sprzęt musi być dobrze zachowywany”

Dlatego też zdecydowaliśmy się obalić istniejące mity dotyczące JVM i w tym Smart Talku pokazać, że JVM właściwie potrafi ułatwić, a nie utrudnić życie! Będziemy również poruszać temat foreign function i memory API, aby rzucić światło na to, które programy na bazie Javy współdziałają z kodem i danymi poza jej rzeczywistym czasem pracy.

Dołącz do nas 19 kwietnia, 2022. Do zobaczenia!

Prowadzący:

Jarosław Pałka pracuje jako Performance Engineer/ Team Lead, z ponad 20-sto letnim doświadczeniem w branży IT, jako database administrator, programmer, architect, manager oraz onsite disaster engineer. Jarosław jest autorem bloga http://geekyprimitives.com/, oraz jednym z założycieli SegFault - wydarzeń technologicznych online i offline.

 

by Svitla Team
April 06, 2022

Related articles